Alternatywa dla płytek ściennych w kuchni

Kuchnia to miejsce, w którym ściany są szczególnie narażone na zabrudzenia. Jest to spowodowane tym, że para, która wydobywa się z garnków, w których gotujemy, pryskający na wszystkie strony tłuszcz oraz rozbryzgujące dookoła cząstki blendowanych owoców czy masy do ciast, mogą w łatwy sposób znaleźć się właśnie na ścianach. Jak zatem uchronić ściany w naszej kuchni, aby nie były ubrudzone, a jeśli już wspomniane elementy na niej osiądą, by móc w łatwy sposób je zetrzeć? Istnieje wiele skutecznych rozwiązań, klasycznych oraz nowoczesnych. Oczywiście konkretny rodzaj pokrycia jest zależny od budżetu, jakim dysponujemy. Ważne jest to, że z całą pewnością, bez względu na to ile możemy przeznaczyć na ten cel, na pewno uda nam się uchronić ściany w kuchni przed brudem.

Płytki naścienne

Najbardziej klasycznym rozwiązaniem są płytki umieszczone na ścianie w przestrzeni pomiędzy meblami kuchennymi. Płytki mogą być przeróżne, zarówno niewielkie i różnokolorowe, jak również można na ścianie umieścić nawet płytki o wielkości 60×60 cm. W zasadzie jedynym wyznacznikiem w przypadku decyzji musi być to, w jakim stylu aranżujemy własną kuchnię, jaki jest kolor przewodni i czy płytki mają być jedno czy wielokolorowe. W przypadku wyboru płytek, istotnym elementem jest wybór fachowca, który te płytki ułoży. Jeżeli mamy fachowca, który zajmie się ułożeniem płytek podłogowych, to z całą pewnością poradzi sobie również z ułożeniem płytek naściennych. Dodatkowo bardzo ważne jest aby dobrze wymierzyć przestrzeń na której mają zostać ułożone płytki oraz by dobrze przemyśleć, czy na pewno to rozwiązanie będzie dla nas najbardziej odpowiednie.

Sprawdź: projekt wnętrza kraków – mKosiorowska

Panele szklane

Panel szklany, czy lacobel to nowoczesny element wykończenia wnętrz. To nic innego jak szkło montowane na ścianie. Również w kuchni w przestrzeni pomiędzy szafkami, takie szkło sprawdzi się idealnie. Nie tylko w bardzo dobry sposób ochroni nasze ściany przed różnymi czynnikami, ale również będzie się świetnie prezentować. Takie szkło bardzo ładnie połyskuje, a dodatkowo, można zamówić takie szkło z nadrukowaną grafiką. Takie szkło na ścianie zadrukowane grafiką nawiązującą do stylu kuchni czy po prostu nawiązująca do kolorystyki wnętrza, będzie pełnić wspaniałą funkcję dekoracyjną.

Tapeta samoprzylepna

Najtańszym ale bardzo użytecznym rozwiązaniem w przypadku małego budżetu, jest tapeta samoprzylepna. Jednokolorowa lub z nadrukiem, matowa czy połyskująca, będzie świetną ochroną do czasu, aż uda nam się zainwestować w profesjonalną ochronę tej narażonej na zabrudzenia, przestrzeni.

Alternatywa dla płytek ściennych w kuchni
Rate this post