Biel czy czerń

Podczas aranżacji wnętrza domu czy mieszkania istotnym jest fakt, jaki będzie kolor przewodni projektowanych wnętrz. Coraz więcej osób decyduje się na wybór klasycznych kolorów, które pasują praktycznie do wszystkiego i w każdym możliwym zestawieniu prezentują się dobrze. Są to kolory biały i czarny. Oczywiście wygląd to jedno ale widoczność brudu czy zacieków na powierzchniach to drugie. Jaki kolor będzie bardziej bezpieczny jeżeli chodzi o widoczność każdego nawet najmniejszego okruszka? Sprzątanie to nieodłączny element życia, jednakże nie codziennie mamy czas by odkurzyć czy przetrzeć każdą powierzchnię płaską w naszym domu. Jaki zatem kolor przewodni wybrać, by brud i kurz nie rzucał się w oczy?

Czarny

Meble, płytki, blaty czy armatura łazienkowa w kolorze czarnym prezentują się nie tylko bardzo elegancko, ale również niecodziennie. Nie wiele osób decyduje się, by w mieszkaniu panował mroczny klimat i by właśnie czarny kolor dominował we wnętrzach. Pomieszczenia z dużą ilością czerni, szczególnie nie jako dodatek tylko jako kolor całej zabudowy kuchennej, urządzeń elektrycznych czy płytek w łazience, może na dłuższą metę stanowić nie lada problem dla mieszkańców czarnych wnętrz. Dlaczego? Na czarnych płaszczyznach, szczególnie tych o lustrzanym wykończeniu, każdy, nawet najmniejszy okruszek, ślad dłoni czy smuga będą bardzo dobrze widoczne, przez co domownicy będą zobowiązani do bardzo starannego i częstego czyszczenia czarnych przestrzeni. Niestety, z braku czasu i z pędu życia może okazać się, to bardzo uciążliwe i nasz dom, choć elegancko zaprojektowany i sprzątany, będzie wyglądał na brudny.

Sprawdź: projekty wnetrz nowoczesne kraków – mKosiorowska

Biały

Biel to kolor, który wykorzystany w nadmiarze może przypominać sterylne sale szpitalne. Nie znaczy to jednak, że nie może być wykorzystany jako kolor przewodni bo świetnie sprawdzi się jako kolor dominujący we wnętrzach naszego domu. Białe ściany, białe meble kuchenne, białe płytki na podłodze czy białe meble w sypialni będą z całą pewnością dużo łatwiejsze w utrzymaniu, jednakże kurz, choć nie po jednym dniu od sprzątania, ale po jakimś czasie  będzie bardzo dobrze widoczny na białych płaszczyznach, szczególnie tych o matowym wykończeniu. Jeżeli chodzi o armaturę łazienkową to jeżeli domownicy mają ciemne włosy, to na białych powierzchniach właśnie wypadające włosy będą bardzo dobrze widoczne, dlatego jeżeli nie mamy czasu na częste odkurzanie czy przecieranie łazienkowej armatury, nie ustrzeżemy się od widoczności brudu, szczególnie jeżeli chodzi o włosy.

Biel czy czerń
Rate this post