Kwiaty w mieszkaniu

Dom czy mieszkanie to miejsca do życia i w których życie się toczy. Życie można umilić na wiele sposobów, a jednym, który szczególnie przypada do gustu kobietom są kwiaty.  Kwiaty w mieszkaniu to zawsze dobry pomysł, ponieważ pięknie wyglądają, dodają uroku wnętrzom oraz cieszą oko każdego mieszkańca i gościa. Jakie kwiaty wybierać i gdzie je stawiać? Z całą pewnością żywe, cięte kwiaty jak róże czy tulipany to jedne z najczęściej wybieranych kwiatów. Oczywiście są też inne możliwości. Kwiaty doniczkowe, które pięknie kwitną w określonych porach roku również będą się pięknie prezentować. Co jeśli jednak chcielibyśmy zamiast kwiatów drzewko z mandarynkami? Oczywiście i takie rozwiązanie jest jak najbardziej słuszne, a cytrusy na drzewku dodatkowo będą przywodzić na myśl wspomnienie lata i wakacji. Jakie zatem kwiaty wybrać do swojego domu czy mieszkania?

Kwiaty cięte

Cięte kwiaty z kwiaciarni czy giełdy kwiatowej to zawsze dobry pomysł w przypadku gdy są to sporadyczne sytuacje w których je kupujemy dla siebie lub dla swojej ukochanej w prezencie. Oczywiście świeże kwiaty w domu każdego dnia będą wspaniałym pomysłem ale nie da się ukryć że jest to bardzo kosztowna inwestycja ponieważ bukiet ciętych kwiatów 10 sztuk nawet w dyskoncie (nie będą tak ładne i szybko opadną) to koszt minimum 15 zł. Takie kwiaty wypadałoby kupować przynajmniej raz na 3-4 dni. w skali roku to ogromne koszty, które niekoniecznie warto ponosić ze względu na inne, bardziej nowoczesne rozwiązania. Kwiaty cięte jak róże, tulipany czy inne kwiaty prezentują się przepięknie, dodają koloru i świeżości w mieszkaniu, jednakże niestety bardzo często nie możemy sobie pozwolić na posiadanie takiej dekoracji we własnym domu.

Flower box- alternatywa dla ciętych kwiatów

Co to jest Flower box? z języka angielskiego to pudełko z kwiatami. Na rynku dostępne są pudełka z żywymi, ciętymi kwiatami, jednakże można również zakupić kwiaty liofilizowane. Takie kwiaty osiągają żywotność nawet do 2 lat i są to prawdziwe, żywe cięte kwiaty z których całkowicie odsączono wodę. Dzięki temu kwiaty przez okres dwóch lat cały czas wyglądają tak jak w dniu zakupu, są piękne i absolutnie nie przypominają sztucznych kwiatów. Dodatkowo zapakowane w przepiękne pudełko będą wspaniałą dekoracją a w stosunku do zakupu kwiatów świeżych przez okres 2 lat to koszt takiego pudełka z kwiatami jest na prawdę niewielki.

Rośliny owocowe zamiast kwiatów

Niesamowitym pomysłem jako alternatywa dla kwiatów są drzewka owocowe. Stworzenie grodu owocowego w zaciszu własnego domu jest na wyciągnięcie ręki. Oczywiście można zakupić już odchowane mini drzewko owocowe ale jeżeli jesteśmy pasjonatami ogrodnictwa i lubimy sami mieć wpływ na to co wyrasta, warto zasadzić własnoręcznie takie drzewko i pielęgnować je tak, aby dało smacznie wyglądające owoce.

Kwiaty w mieszkaniu
Rate this post