Stół do jadalni

Każde mieszkanie, bez względu na wielkość, zazwyczaj przewiduje jakąkolwiek przestrzeń jadalnianą, przeznaczoną jak sama nazwa wskazuje, do spożywania posiłków. W przypadku dużego mieszkania czy domu, zazwyczaj jest to wydzielona strefa, najczęściej tuż przy kuchni, w której znajduje się stół oraz krzesła bądź w inny sposób zaaranżowane miejsca do siedzenia. Jeżeli jednak mieszkanie jest na prawdę niewielkie, i nie ma nawet mowa o kuchni, natomiast posiadamy aneks kuchenny, wtedy sytuacja wygląda nieco inaczej. Jaką formę stołu zastosować, by uzyskać wygodną przestrzeń do zjedzenia posiłku, ale by przestrzeń w mieszkaniu była spójnie i odpowiednio zagospodarowana?

Stół

Jeżeli mamy możliwość zastosować klasyczny stół z krzesłami, wtedy warto zastanowić się jaki model wybrać. Czy będzie to zwykły stół z czterema nogami połączonymi prostym blatem, czy może warto zainwestować w stół rozkładany, który na co dzień zajmuje niewiele miejsca i wystarczy dla dwóch osób, natomiast podczas przyjścia gości stół można rozłożyć i swobodnie usadzić przy nim przybyłe osoby. Stoły rozkładane mogą być zarówno kwadratowe, prostokątne czy też okrągłe, oraz w wielu różnych rozmiarach, kolorach i designie.

Aneks kuchenny z wyspą

Kiedy nie mamy możliwości wstawienia stołu, jednakże nasze mieszkanie posiada aneks kuchenny, wtedy warto zastosować wyspę, która z jednej strony zapewni dodatkowy blat roboczy do przygotowywania posiłków, natomiast wewnątrz skryje dodatkowe półki i szuflady, które będą przydatne na dodatkowe naczynia, sprzed elektryczny czy sztućce. Wyspa i zakupione do niej stołki barowe- hokery to bardzo ładnie prezentujące się rozwiązanie. Ponadto jest wygodne i pozwoli na swobodne przygotowywanie posiłków i ich spożywanie. Aneks kuchenny to integralną część kuchni, dlatego warto aby była zaprojektowana w sposób spójny z resztą kuchennej przestrzeni.

Składany blat na ścianie

Do bardzo małych mieszkań, w których aneks jest niewielki i nie uda się wygospodarować miejsca na wyspę, wtedy ciekawym rozwiązaniem może okazać się blat przytwierdzony do ściany ze specjalną składaną nóżką. Kiedy podniesiemy blat do góry i odegniemy nóżkę od ściany w kierunku środka blatu, wtedy blat zamieni się w mały stolik, do którego można swobodnie przystawić krzesło. Taki blat z powodzeniem może również pełnić funkcję małego biurka.

Jedzenie to bardzo ważny element naszego życia. Miejsce, w którym je spożywamy również ma znaczenie. Warto wygospodarować, oczywiście w miarę możliwości, nawet niewielką przestrzeń, w której bez pośpiechu, swobodnie zjemy przygotowany przez siebie posiłek.

Stół do jadalni
Rate this post