Instrumenty muzyczne jako dekoracja domu

Muzyka towarzyszy nam każdego dnia. To dźwięki radia o poranku, to muzyka w słuchawkach jadąc do pracy czy dźwięki lecące z głośników koleżanki z pracy siedzącej biurko obok. Skoro muzyka odgrywa tak ważną rolę w życiu, to czy można zrobić z niej motyw w aranżacji wnętrz? Jak najbardziej! Oczywiście można wykorzystać motyw nut, partytury czy kluczy muzyczny ale również można wykorzystać motyw instrumentów muzycznych. Jak to zrobić, żeby mieszkanie, nawet nowoczesne, wyposażone w instrumenty muzyczne, wyglądało ciekawie?

Pianino i fortepian

Ciężko mówić tutaj o elemencie dekoracyjnym, W większości domów, jeżeli już jeden z tych instrumentów pojawia się w domu, szczególnie jeżeli chodzi o fortepian, to w takim przypadku na pewno w domu znajduje się osoba, która umie na nim grać bądź chce się uczyć. Wspomniane powyżej instrumenty nie należą do najtańszych, a co więcej, zajmują w domu  sporo miejsca. Któż jednak, kto gra i kocha muzykę fortepianową nie marzy o tym, by mieć taki instrument w swoim domu? Ponadto taki instrument jest ponadczasowy i uniwersalny, pasuje do każdego pomieszczenia i nie będzie żadnym nietaktem postawić go w domu o stylistyce glamour czy zaaranżowanym w stylu skandynawskim. Pianino jest nieco mniejsze i jest to instrument przyścienny, który dużo łatwiej uda nam się umieścić nawet w mieszkaniu w bloku. Pianino w domu pasuje w większości do aranżacji bardziej klasycznych, ale oczywiście zależy to od kolorystyki konkretnego instrumentu. Na rynku dostępne są również pianina elektryczne, jednakże prawdą jest, że są to raczej instrumenty użytkowe aniżeli instrumenty które dobrze wyglądają i mogą stanowić również element dekoracyjny we wnętrzu domu.

Chłopiec z gitarą byłby dla mnie parą

Gitara to popularny instrument, który dodatkowo prezentuje się bardzo ciekawie i będzie pasować do wielu aranżacji wnętrz. Jeżeli jesteś gitarzystą, to z całą pewnością gitara w twoim domu to nieodłączny jego element. Wieszając gitarę na ścianie, na specjalnie do tego przeznaczonym wieszaku, z całą pewnością  zapragniesz by na ścianie  zawisła kolejna i kolejna gitara. Taki motyw w mieszkaniu nie tylko będzie się ciekawie prezentował ale również będziesz mieć ukochany instrument w zasięgu twojej dłoni. Jaki element muzyczny warto zestawić w takiej aranżacji? Otóż płyty winylowe to bardzo ciekawy gadżet. W większości już nieużywane, mogą posłużyć jako element dekoracyjny w twoim mieszkaniu czy domu.

Instrumenty muzyczne jako dekoracja domu
Rate this post