Kamienie do whisky

Świat alkoholi jest niezwykle rozbudowany i tylko naprawdę zafascynowani nim ludzie wiedzą o nim wszystko. Trunki nie kończą się bowiem na piwie z puszki wypitym w towarzystwie paczki czipsów i drugoligowego meczu piłki nożnej, albo na winie wypitym wspólnie z przyjaciółkami w piątkowy wieczór. Jest ich o wiele, wiele więcej, każdy ma swoją wyjątkową specyfikę, a oprócz samych alkoholi istnieje ogromny wybór wszelakich gadżetów umilających i ułatwiających delektowanie się smakiem ulubionej whisky czy dżinu. Jednymi z takich akcesoriów są kamienie do whisky.

Nazwa ta może wywołać zaskoczenie u laików, ponieważ dodatek ten cieszy się szczególnym powodzeniem tylko wśród koneserów tego napoju. Niech Was jednak nie zmyli ta nieco enigmatyczna nazwa – kamienie do whisky to po prostu kostki chłodzące, które wrzucamy do szklanki z alkoholem zamiast tradycyjnych kostek lodu. Nie rozcieńczają one napoju i nie zmieniają jego smaku, przez co mają zdecydowaną przewagę nad zwykłym lodem. Kostki wykonane są głównie z granitu, ponieważ ten specyficzny kamień ma wyjątkowe właściwości absorbowania temperatury, dzięki czemu wystarczą zaledwie dwie godziny w zamrażalniku, by uzyskać idealną temperaturę, która pozwoli cieszyć się doskonałym smakiem whisky.

Kamienie do whisky opinie mają głównie pozytywne – jest to bardzo dobra, ekologiczna alternatywa dla lodu, do stworzenia którego potrzebujemy foliowej torebki czy kubka; dodatkowo są one świetnym pomysłem na prezent dla fana wysokopółkowych alkoholi. Należy jednak zwracać uwagę, z czego wykonane są nasze kamienie – wielu producentów chce zaoszczędzić i produkuje je ze steatytu, którego jedyną zaletą jest niższa cena – szybko się rysuje i kruszy.

Kamienie do whisky
5 (100%) 1 vote