Rodzaje i wykorzystanie taśm oznaczeniowych

Oznaczenia danego elementu, wyróżnienie go spośród innych, jak również zapewnienie bezpieczeństwa to bardzo istotne działanie. Możliwe jest ono dzięki wykorzystaniu odpowiednich produktów, posiadających szczegółowe przeznaczenie. Czym jest taśma oznaczeniowa? Gdzie stosuje się słupki telekomunikacyjne? Jakie typy i rodzaje taśm dostępne są na rynku?
Taśma oznaczeniowa to produkt przeznaczony do oznaczania, wyróżniania różnego rodzaju elementów takich jak:
– schody,
– przejścia,
– trasy komunikacyjne,
– poszczególne elementy w halach produkcyjnych, magazynach czy innych zakładach pracy.

Produkt ten wytworzony jest z trwałego, dobrej jakości materiału, oznaczony odpowiednim do wykorzystania i celu kolorem. Taśmy do oznaczania niebezpiecznych miejsc mogą posiadać samoprzylepną powierzchnię, dzięki czemu w prosty i komfortowy sposób można oznaczyć poszczególne powierzchnie.

Rodzaje i typy taśm.

Taśmy ostrzegawcze dzielą się na kilka rodzajów. Każda z nich posiada odpowiednia kolory i oznaczenia – czerwony, zielony, żółty, w pochyłe pasy, niebieski, z napisami i oznaczeniami (112, GOPR, GAZ, itp.). Wśród typów taśm wyróżnia się kilka produktów, którymi są:
– taśma ostrzegawcza telekomunikacyjna,
– taśma oznaczeniowa,
– taśma lokalizacyjna, itp.

Czym są słupki telekomunikacyjne?

Słupki telekomunikacyjne to produkty mające za zadanie ochronę kabli telekomunikacyjnych, jak również oznaczenie i wyróżnienie ich istnienia. Stosowane są one w terenie trasy przebiegającego kabla. Wymiary słupków są dostosowane do potrzeb, a materiał z którego wykonywany jest słupek dobrany zgodnie z jego przeznaczeniem i panującymi wokół warunkami. Cylindryczny kształt słupka umożliwia efektowe jego wykorzystanie.

Rodzaje i wykorzystanie taśm oznaczeniowych
5 (100%) 1 vote